Loading...

عکاسی از کودکان

عکاسی از کودکان

ثبت لحظات شیرین زندگی خودتان است میتوانید ساده تر به آن بنگرید و با دریافت اطلاعاتی ابتدایی به ارتقاء سطح کیفی عکسهای خود کمک شایانی نمایید تا هدیه ای که برای فرزندانتان به یادگار می گذارید ارزنده تر باشد.

بدون شک هر کودکی که به دنیا می آید، در برگیرنده مجموعه ای است از رفتارهای خاص و جذابیتهای منحصر به فرد وبه همین دلیل نیز خالق لحظاتی است شیرین و بی بدیل. اغلب والدین تلاش زیادی می کنند تا از طریق  به تصویر کشیدن این لحظات گذرا، وقایع  این دوران را برای فرزند خود ثبت کنند و به سان هدیه ای ارزشمند،  آن را برای جگر گوشه ی خود و نسل بعد از وی به یادگار باقی بگذارند.
 
اما با کمی دقت در شبکه های اجتماعی و یا آلبومهای خانوادگی  شاهدیم که در بسیاری از این عکسها ، حق مطلب آن طور که باید ادا نشده است و آن لحظه با شکوه آنقدر ها هم در تصویر با شکوه  به نظر نمی رسد. حال سوال این است که برای گرفتن عکسهای خوب چقدر آگاهی و اطلاعات مورد نیاز است؟
خوب در واقع عکاسی رشته ای تخصصی است با گستردگی فراوان و پیچیدگی های خاص خود . اما اگر هدف از عکاسی برای شما ، ثبت لحظات شیرین زندگی خودتان است میتوانید ساده تر به آن بنگرید و با دریافت اطلاعاتی ابتدایی به ارتقاء سطح کیفی عکسهای خود کمک شایانی نمایید تا هدیه ای که برای فرزندانتان به یادگار می گذارید ارزنده تر باشد.

نکته ی مهم:
برای عکاسی و تمرین عکس گرفتن از کودک خود تنها وسیله ای که نیاز داریم یک دوربین ساده خانگی یا موبایل دوربین دار یا یک تبلت است.
دوربین خود را روی حالت تمام اتوماتیک قرار دهید و فعلا ذهن خود را به هیچ وجه درگیر مسائل تکنیکی و فنی و طریقه استفاده از دوربین نکنید.

تمرین اول:

در فضای باز و نور روز با تنظیمات اتوماتیک،  به دلخواه چند عکس از سوژه خود ( کودک ) بگیرید و تلاش کنید تا حداقل از نظر خودتان عکسهای خوبی از آب در آیند. می توانید عکسهای خوبتان رابرای انتشار در سایت برای سایت ارسال کنید. (yashil@gmail.com)

به این عکس ها توجه کنید: عکس های غیر حرفه ای ولی با کیفیت:

 

 


 

نظرات

    ارسال نظر